SINTĒTISKO MATU KOPŠANA

KĀ KOPT SINTĒTISKO MATU PARŪKU?

Tā kā Fibre ir īpašs matu veids, tam ir vajadzīgi kopšanas līdzekļi, lai saglabātu matu mīkstumu. Vajadzīgos kopšanas līdzekļus varat iegādāties mūsu veikalā LOKA. Ir pieejams plašs produktu klāsts no intensīviem kondicinieriem līdz ieveidošanas želejām un matu lakām. Vienmēr ievērojiet parūkas kopšanas instrukciju.

KOPŠANAS INSTRUKCIJA:

1.Vislabākais veids kā saglabāt parūkas sākotnējo izskatu ir mazgāt to katru 10-12 valkāšanas reizi. Parūka ir jāmazgā, ja tai ir radusies specifiska smaka vai izskatās netīra.

2. Pirms mazgāšanas uzmanīgi izķemmēt visus matu samezglojumus, sākot ar matu galiņiem un virzoties augšup līdz matu saknēm. Īpašu uzmanību, pievēršot parūkas aizmugurējai daļai. Sprogainiem un čirkainiem parūkas matiem sukas izmantošana ir kategoriski aizliegta.

3. Piepildiet mazgāšanas bļodu vai slēgtu izlietni ar tīru, remdenu   ūdeni un pievienojot 1 tējkaroti šampūna attiecībā pret 1 litru ūdens    un viegli iemērciet parūku ūdenī. Nemērcējiet to ar parūkas iekšpusi uz āru! Nebērzējiet un nerīvējiet parūku!

4. Izskalojiet, lai nepaliek šampūna atliekas. Maigi iemasējiet matos balzāmu, lai saglabātu matu gludumu un mīkstumu.

5. Rūpīgi izskalojiet. Uzmanīgi nosusiniet dvielī. Neberzēt.

6. Pēc balzāma vienmērīgi izsmidziniet kondicionieri, turot to 10-15  cm attālumā no parūkas. Pārmērīga kondicioniera izmantošanas rezultātā parūka var ātri kļūt netīra. Ieteicams lietot gariem matiem vai tikai aizmugurējā daļā, lai izvairītos no savelšanās.

7. Novietojat parūku uz statīva, ļaujiet nožūt istabas temperatūrā. Izvairaties no tiešu saules staru nokļūšanas uz parūkas vai citu siltuma avotu ieteikmes.

9. Ilgstošai parūkas uzglabāšanai var izmantot iepakojuma kasti, kurā iegādājāties parūku. Pārējos gadījumos labāk izmantot speciālu parūkas statīvu, uz  kura atrodoties, izstrādājums saglabās savu sākotnējo formu.

 IETEIKUMI UN PADOMI!

-Pirms un pēc valkāšanas, matos viegli izsmidzināt kondicionieri, pēc tam uzmanīgi izķemmēt samezglojumus.

-Izmantojat ķemmi ar metāla sariem, bez “bumbiņām” galos, plastmasas sari matus padara statiskus jeb tie elektrizējās.

-Izvairaties no karstuma avotu ietekmes (cepeškrāsns atvēršanas, karstiem gaisa sildītajiem utt.) Nedrīkst lietot fēnu, lokotāju vai taisnotāju.

-Ņemat vērā, ka nepārtraukta parūkas valkāšana radīs matu deformāciju, īpaši garu matu parūkas, kas rīvējās pret apģērbu, tādēļ nepieciešama pareiza kopšana.

-Parūkas un šinjonus nedrīkst krāsot, tonēt vai balināt.

-Mēs neiesakam gulēt ar parūku vai šinjonu, tas samazinās kalpošanas laiku vismaz uz pusi.

-Silikons parūkas cepurītes iekšpusē rada papildus saķeri.

-Lietojiet matu tīkliņu, ja tas ir nepieciešams. Parūkas priekšai jāatrodās 3-4 pirkstu attālumā no Jūsu uzacīm vai līdz ar Jūsu pašu matu saknes līnijas sākumu. Etiķetei parūkas cepurītes iekšpusē jāatrodas galvas aizmugurē, paralēli Jūsu kaklam.

-Ja etiķete traucē vai rada diskomfortu, to var nogriezt. Parūku austiņām jāatrodas uz deniņiem, paralēli vienai otrai.

-Ja parūku skar sāļš vai hlora ūdens, tad to pēc iespējas ātrāk nepieciešams izskalot ar tīru ūdeni.

-Izvairaties no parūkas cepurītes izstiepšanās, parūkas žāvēšanai jāizmanto statīvs, kas nav platāks par pašu cepurīti. Nelietot balzāmu uz parūkas cepurītes.

-Nekad nelietojiet balzāmu uz parūkas cepurītes. Taukaini un barojoši līdzekļi var sabojāt sietiņu un savienojumu vietas.

Konkrētas parūkas ražotāja matu kopšanas instrukciju varat saņemt mūsu veikalā.

JA JUMS IR KĀDI JAUTĀJUMI VAI NESKAIDRĪBAS, SAZINATIES AR MŪSU VEIKALA SPECIĀLISTIEM!

Veikalā LOKA ir pieejama parūku restaurācija (atjaunošana), kā arī veidošana.

Parūku veikals LOKA

Brīvības 39A, Rīga

Tālr. 67280460; 29275948